Adzuki pupiņās ir salīdzinoši daudz olbaltumvielu un šķiedrvielu, tāpēc tām ir zems GI, kas nozīmē, ka tās ļoti lēni izdala enerģiju (glikozes veidā) asinsritē un ir noderīgas cukura līmeņa asinīs stabilizēšanai. Lai gan tajās ir diezgan daudz olbaltumvielu, tās nav pilnvērtīgs proteīns, tāpēc tās vienkārši jāēd kopā ar rīsiem, graudiem un dārzeņiem.
Šīs pupiņas ir ļoti bagātas ar folijskābi un mangānu, kā arī satur pietiekami daudz tiamīna, dzelzs, magnija, fosfora, kālija, cinka, nātrija un vara. Pateicoties skābju veidojošo minerālvielu (fosfora) un sārmainu minerālvielu (kālija, magnija, kalcija, mangāna, nātrija un dzelzs) maisījumam, tām ir neitrāla pH iedarbība uz ķermeni. Un, protams, tās ir bez lipekļa.
Izmantošana:
Atšķirībā no citām kaltētām pupiņām, Adzuki pupiņas pirms vārīšanas nav jāmērcē. Pat neizmērcētas tās parasti pagatavojas apmēram 60 minūtēs! Ja gatavojat spiediena katlā, tas prasīs apmēram 30 minūtes.
Gatavojot adzuki pupiņas, varat izvēlēties tekstūru uzlabot to garšu, sautējot tās ar garšvielām pēc garšas, piemēram, sagrieztiem sīpoliem, saspiestām ķiploka daiviņām, lauru lapām vai melno piparu graudiņiem.