Paprikas izcelsme ir Centrālā Meksika, un to uz Spāniju atveda 16. gadsimtā atgriezušies pētnieki. Tās popularitāte un audzēšana izplatījās visā Eiropā, jo īpaši Ungārijā, kur paprika ir kļuvusi par ungāru virtuves stūrakmeni. Pats ungāru vārds “paprika” ir atvasināts no latīņu valodas vārda “piper” vai serbohorvātu valodas vārda “papar”, kas nozīmē “pipari” un atspoguļo paprikas piparu garšu. Laika gaitā Ungārijā ir izveidojušies dažādi paprikas veidi – no saldiem līdz pikantiem, kurus joprojām izmanto nacionālajos ēdienos. Paprika ir kļuvusi par iecienītu garšvielu daudzās pasaules virtuvēs. Mūsdienās papriku ražo dažādās valstīs, no kurām ievērojamas ražotājas ir Ungārija, Spānija, Serbija un ASV. Katrā reģionā audzē atšķirīgas šķirnes, kas vietējiem un starptautiskajiem ēdieniem piešķir unikālu garšu un krāsu, padarot papriku par pasaulē atzītu un daudzpusīgu garšvielu.
Paprikas pulveris ne tikai piešķir ēdieniem sarkanu krāsu un saldi pikantu garšu, bet arī vairākas veselībai labvēlīgas īpašības. Tā ir bagāta ar antioksidantiem, piemēram, beta-karotīnu, kapsantīnu un kvercetīnu, kas palīdz cīnīties pret brīvajiem radikāļiem, samazinot hronisku slimību risku. Paprikas pulveris ir arī lielisks A un E vitamīnu avots, un tajā esošais B6 vitamīns palīdz nervu darbībai un enerģijas vielmaiņai.
Virtuvē saldā paprika ir ļoti daudzpusīga; to bieži izmanto dažādās kulinārijas tradīcijās kā garšvielu visdažādākajiem tradicionālajiem un mūsdienu ēdieniem. Tās maigais saldums un garšas dziļums bagātina marinādes, mērces un garšvielu maisījumus, padarot to par nozīmīgu garšvielu gan pikantās, gan dažās saldās receptēs.
Tā ir lieliska garšviela sautējumiem, mērcēm, zupām un citiem ēdieniem.
Augļu saldums ar pikantu garšu.
Bez mākslīgiem aromatizētājiem.