Uztura raugs ir pārņēmis kulinārijas pasauli. Dezaktivētais uztura raugs ir kļuvis par lielu sastāvdaļu vegānu, veģetāriešu un veselīgu cilvēku uzturā.
Kas ir deaktivizēts uztura raugs?
Dezaktivētais uztura raugs, tāpat kā alus raugs, nāk no Saccharomyces cerevisiae sugas. Tomēr raugs ražošanas procesa laikā tiek deaktivizēts, padarot to neaktīvu. Šī dezaktivācija notiek termiskās apstrādes laikā, kas saglabā to uzturvērtības profilu, bet aptur fermentācijas procesu. Rezultāts ir pārsteidzošs, šim raugam ir sieram līdzīga garša, kas padara to par lielisku piena un siera aizstājēju augu izcelsmes uzturā.
Uztura rauga priekšrocības
Bagāts ar B vitamīniem: Deaktivizēts uztura raugs satur svarīgus B vitamīnus, tostarp B1, B2, B3, B6 un B12. Šiem vitamīniem ir svarīga loma enerģijas metabolismā, nervu darbībā un vispārējā labsajūtā.
Olbaltumvielu avots: Satur visas deviņas neaizvietojamās aminoskābes, padarot to par vērtīgu olbaltumvielu avotu vegāniem un veģetāriešiem.
Imūnsistēmas atbalsts: uztura raugā esošie beta-glikāni var uzlabot imūnsistēmu un veicināt veselīgu imūnreakciju.
Zarnu veselība: uztura raugā esošās probiotikas veicina veselīgu zarnu vidi, atbalstot gremošanu un barības vielu uzsūkšanos.
Zems nātrija un tauku saturs: deaktivizētajā uztura raugā dabiski ir maz nātrija un tauku, tāpēc tas ir sirdij veselīgs.
Iespējamās blakusparādības
Deaktivizēts uztura raugs ir drošs lielākajai daļai cilvēku, ja to lieto mērenībā. Tomēr, tāpat kā ar jebkuru jaunu pārtiku, dažiem cilvēkiem var rasties nelielas blakusparādības, piemēram, gremošanas traucējumi vai alerģiskas reakcijas. Cilvēki ar veselības traucējumiem, īpaši tiem, kuriem ir gremošanas vai zarnu slimības, dažkārt var pasliktināt slimības simptomus. Esi uzmanīgs.
Dezaktivēta uztura rauga izmantošana
Uztura rauga kulinārijas daudzpusība padara to par iecienītu sastāvdaļu daudzās augu izcelsmes virtuvēs.
Sāļi garšvielas: apkaisa milos uz popkorna, grauzdētiem dārzeņiem vai makaronu ēdieniem, lai iegūtu siera garšu.
Vegānu siera mērce: pagatavojiet krēmīgu un gardu vegāniskā siera mērci, sajaucot uzturvielu raugu ar augu izcelsmes pienu un garšvielām. Izmantot kā mērci dažādiem ēdieniem.
Sajaukšana ēdienā: sajauciet uztura raugu zupās, sautējumos vai salātu mērcēs, lai pievienotu ēdieniem bagātību.
Augu izcelsmes olbaltumvielu palielinājums: pievienojiet to saviem smūtijiem vai salātiem, nedaudz uzkaisot to virsū.
Uztura raugs ir kulinārijas dārgakmens, kas ēdieniem piešķir gan garšu, gan uzturvērtību. Uztura raugu pārdod kā pārslas, granulas vai pulveri. Tie ir dabiski ar zemu kaloriju daudzumu, nesatur cukuru, bez lipekļa, 100% augu izcelsmes.
Neatkarīgi no tā, vai ievērojat augu izcelsmes dzīvesveidu vai vienkārši vēlaties uzlabot savu uzturu, šī apbrīnojamā sastāvdaļa noteikti aizraus jūsu garšas kārpiņas. Atcerieties izvēlēties augstas kvalitātes bioloģisko produktu un baudīt tā ieguvumus veselībai.
Tāpat kā jebkuras diētas maiņas gadījumā, ieklausieties savā ķermenī un esiet radošs savā virtuvē.
Lietošana
Nav stingri noteiktas uzturā lietojamā rauga dienas devas, taču parasti lielākajai daļai pieaugušo lieto 1-2 ēdamkarotes (15-30 gramu) dienā. Šis daudzums var mainīties atkarībā no individuālajām vajadzībām un vēlmēm.
Avoti:
https://www.healthline.com
https://www.medicalnewstoday.com
PIEZĪME. Šeit sniegtā informācija nav interpretējama kā rekomendācija ārstēšanai vai cita veida veselības problēmām.Aicinām ar personas veselību saistītus lēmumus pieņemt personīgi, izvērtējot dažādus informācijas avotus.